U nedostatku mjesta za izlazak muzeji su neočekivano postali sasvim primamljiva opcija. Mi smo se odlučili za muzej koji je ipak vezan za hranu. U muzeju su utorkom od 18:45 besplatno vođene ture ali ako imate volje čitati možete sasvim lako i sami obići muzej.
U muzeju ćete saznati zanimljive crtice iz povijesti čokolade i okusiti zrna kakaovca.
Prema nalazima keramičkih posuda upotreba kakaovca na području današnjeg Meksika seže u 1900. godinu prije Krista. Asteci su vjerovali da je plod kakaovca dar od boga mudrosti Quetzalcoatl-a. Sjemenke su bile toliko vrijedne da su korištene kao sredstvo plaćanja. Orginalno su se pripremale samljevene u napitku kao tekuća gorka čokolada pomiješana za začinima ili pireom od kukuruza.
Visoko razvijena civilizacija Maja u travnju je priređivala slavlje u čast boga kakaa Ek Chuaha, tijekom kojega bi se prinosile životinjske žrtve i dijelili pokloni.
Konkvistadori su upoznali španjolski dvor s čokoladom nakon čega se u gorki napitak počinje dodavati šećer i ostali dodaci. Širenjem čokolade po europi počinju se izrađivati posebni keramički vrčevi s pjenjačom za miješanje napitka kao i šalice za čokoladu.
Ostatak priče i zanimljivosti možete saznati u muzeju. Cijena ulaznice je 60 kn u sklopu koje dobijete degustacijski paketić s raznim vrstama čokolade kao i žličicom za degustaciju tekuće čokolade u muzeju. U sklopu recepcije muzeja je i dućan gdje možete kupiti razne brendove čokolada uključujući hrvatske Taman chocolates, Nadalinu, Chozen.